Najbliższe okolice naszego pensjonaty na Wysokim Wierchu obfitują w atrakcje turystyczne zarówno w okresie zimowym, jak i letnim. Bliskość Tatr i Pienin stwarza znakomite warunki do wycieczek pieszych, rowerowych, a zimą do uprawiania narciarstwa. Niedaleko znajduje się zalew Czorsztyński, gdzie korzystać można ze sportów wodnych.

Wyciągi narciarskie

W pobliżu Willi „Litka” znajduje się pięć wyciągów orczykowych działających na dośnieżanych i oświetlonych stokach. Najbliższy naszego pensjonatu oddalony jest się ok.200 metrów. W promieniu 8 km funkcjonuje ponad 35 wyciągów narciarskich. Przy domu znajduje się przystanek bezpłatnego Ski-busa.

Baseny termalne

W odległości 900 m (10 min. spacerem) znajduje się nowoczesny kompleks basenów termalnych. Jest to centrum rozrywki dla całej rodziny oferujące w sumie 12 basenów (6 zewnętrznych i 6 krytych), a także masaże i bicze wodne, rwącą podziemną rzekę oraz zjeżdżalnie. Na terenie obiektu znajdują się również: sauny i Spa. Można tam skorzystać z wielu zabiegów upiększających i wyszczuplających.

Pobliskie górskie miejscowości

Zakopane oddalone jest o 14 km, Małe Ciche ok. 10 km, Białka o ok. 7 km, a Jurgów o ok. 6km.

Zalew Czorsztyński

W willi „Litka” szczególnie dobrze powinni czuć się żeglarze. W odległości 20 km od Bukowiny Tatrzańskiej położony jest malowniczy Zalew Czorsztyński. Powstał ona jako zbiornik zaporowy na biegu Dunajca. W wodach zalewu przeglądają się Zamek w Niedzicy i ruiny Zamku w Czorsztynie. W „Litce” często gości jej właściciel znany żeglarz, kapitan Jerzy Rakowicz.

Tatrzański Park Narodowy

Z naszego pensjonatu pod Tatrami do granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego jest z tylko 1km. Amatorzy wycieczek oraz skitouringu w Tatrach mają zaledwie dziesięć kilometrów do ulubionych terenów wysokogórskich.

 

 

W najbliższej okolicy

pensjonat w Bukowinie wypoczynek w tatrach
WYCIĄGI NARCIARSKIE TRASY ROWEROWE
wypoczynek w bukowinie pensjonat litka
CENTRUM REKREACYJNE Z BASENEM PIESZE SZLAKI TURYSTYCZNE