Willa „Litka” położona jest u podnóża Tatr w górnej, malowniczej części Bukowiny Tatrzańskiej na grani Wysokiego Wierchu, na wysokości 1020 m n.p.m. Budynek zaprojektowany został w latach trzydziestych XX wieku przez małżeństwo znanych architektów Annę i Aleksandra Kodelskich, twórców między innymi kolejki na Kasprowy Wierch i stadionu Legii w Warszawie.

Wybudowany został w stylu określanym jako "modernizm góralski". Posiada drewnianą konstrukcję i ściany oraz granitowe murowane przyziemie. Dach pokryty jest typowym drewnianym gontem. W ostatnich latach budynek zmodernizowano z zachowaniem oryginalnego międzywojennego charakteru. Wnętrza są przestronne, widne i nic nie zatraciły ze swojego góralskiego charakteru.

W naszym pensjonacie z widokiem na Bukowinę Tatrzańska oraz na Tatry i Gorce panuje prawdziwie domowa atmosfera. Do dyspozycji gości proponujemy wygodne pokoje dostępne w przystępnej cenie. Jest to doskonale miejsce do spędzania aktywnego wypoczynku dla całych rodzin. Noclegi w centrum Podhala, w naszej znanej willi cenione są przez dużą grupę powracających co sezon do nas turystów.

Willa ”Litka” to pensjonat z częściowym wyżywieniem. Gościmy turystów oferując im smaczne i pożywne śniadania a na zamówienie większej grupy - obiadokolacje. Nasza kuchnia przygotowuje smaczne posiłki oparte na regionalnych produktach i tradycyjnej podhalańskiej kuchni.

Nasza willa to znakomite miejsce do noclegów z dziećmi. Wokół domu znajduje się duża, półhektarowa działka, doskonały teren dla dziecięcych aktywności z atrakcyjnym placem zabaw. To tutaj wieczorami rozbłyskuje góralska watra (ognisko). Wówczas możemy cieszyć się smakiem tutejszych specjałów oraz ciepłem ognia i podziwiać mrugające nocą światełka obserwatorium na Kasprowym Wierchu lub oświetloną księżycowym blaskiem grań Tatr.

Proponujemy noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej niedaleko term. Dom wypoczynkowy na Wysokim Wierch Willa „Litka” do doskonałe miejsce na urlop w samym sercu Tatr.

Zapraszamy do Bukowiny Tatrzańskiej!

W najbliższej okolicy

pensjonat w Bukowinie wypoczynek w tatrach
WYCIĄGI NARCIARSKIE TRASY ROWEROWE
wypoczynek w bukowinie pensjonat litka
CENTRUM REKREACYJNE Z BASENEM PIESZE SZLAKI TURYSTYCZNE