Willa Litka znajduje się w górnej, malowniczej części Bukowiny Tatrzańskiej (Wysoki Wierch) na wysokości 1020 m n.p.m. Budynek w stylu "modernizm góralski", drewniany, przyziemie granitowe murowane, zaprojektowany przez małżeństwo znanych międzywojennych architektów pp. Annę i Aleksandra Kodelskich – twórców między innymi kultowej kolejki na Kasprowy Wierch i stadionu Legii w Warszawie.

Willa zbudowana została przed wojną przez Zygmunta Rakowicza – wybitnego przedsiębiorcę - obecnie właścicielem Litki jest syn - kapitan Jerzy Rakowicz - znany żeglarz – samotnik.

W ostatnich latach budynek zmodernizowano z zachowaniem oryginalnego międzywojennego charakteru. W Litce panuje prawdziwie domowa atmosfera a do dyspozycji gości są wygodne pokoje dostępne po przystępnej cenie. Z okien pokoi rozpościera się niezapomniany widok na Tatry od południa lub Gorce od północy.

Wokół domu znajduje się duża (0,5 ha) działka z placem zabaw dla dzieci. Niezapomniane są wieczory przy ognisku z widokiem na światełka obserwatorium na Kasprowym Wierchu i miejscowymi smakołykami.

Willa Litka do doskonałe miejsce na wypoczynek w Tatrach! Zapraszamy do Bukowiny Tatrzańskiej.

 

W najbliższej okolicy

pensjonat w Bukowinie wypoczynek w tatrach
WYCIĄGI NARCIARSKIE TRASY ROWEROWE
wypoczynek w bukowinie pensjonat litka
CENTRUM REKREACYJNE Z BASENEM PIESZE SZLAKI TURYSTYCZNE